osoul
08 آذر 1401 - 15:49

انجمن مفاخر لرستان احیا می‌شود

خرم‌آباد- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان از برنامه‌ریزی و پیگیری برای احیای انجمن مفاخر این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، منصور احمدی امروز سه شنبه در جلسه بررسی احیا انجمن مفاخر استان لرستان، اظهار داشت: توجه به انجمن‌ها و فعال کردن آنها از اولویت‌های مهم اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

وی، افزود: در چند ماه گذشته با اکثر انجمن‌ها جلساتی برگزار و برای فعال‌تر شدن آنها تصمیمات خوبی نیز گرفته شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان، گفت: فعال‌تر شدن انجمن مفاخر استان از اولویت‌ها ما است و بنا داریم در این راستا به زودی چندین مراسم برای تجلیل و گرامیداشت مفاخر استان برگزار کنیم.

اعظم روانشاد معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان نیز در خصوص این انجمن، اظهار داشت: انجمن مفاخر لرستان در چند وقت اخیر فعالیت زیادی نداشت که بر همین اساس اداره کل فرهنگ ارشاد اسلامی استان تصمیم به احیا و فعال نمودن آن کرد.

وی، عنوان کرد: این انجمن در واقع متعلق به مشاهیر و مفاخر فرهنگی و هنری استان بوده و فعال شدن آن اهمیت بالای دارد.

استاد حسین مهرداد از مفاخر و اعضای اصلی انجمن مفاخر استان لرستان نیز در این جلسه، اظهار داشت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی نقش بسیار مهمی در جامعه داشته و بعد از آموزش و پرورش به نوعی مهم‌ترین دستگاه در بحث تعلیم در جامعه محسوب می‌شود.

وی، عنوان کرد: کار در حوزه فرهنگ و ارشاد بسیار مهم است و از این رو می‌طلبد مدیران این حوزه حساست بالای نسبت به مباحث مهم فرهنگی در استان داشته باشند.

استاد مهرداد، گفت: استان لرستان در حوزه فرهنگی بسیار غنی است و می‌طلبد برای زنده نگه داشتن داشته‌ها و معرفی آن به کار و تلاش صورت گیرد.

وی، فعال شدن انجمن مفاخر را به فال نیک گرفت و افزود: هر آنچه که ما داریم از بزرگان و پیشینیان به ما رسیده است و توجه به مفاخر نیز در همین راستا بسیار حائز اهمیت است.

عضو اصلی انجمن مفاخر لرستان، بیان داشت: گرامیداشت بزرگان و مفاخر ضروری است و باید برای آن اقدام لازم انجام شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 888410